/ / / Andrey Rastorguev: η σταδιοδρομία του λετονικού baitlonist

Andrei Rastorguev: η σταδιοδρομία του λετονικού baitlonist

Ο Λεταρικός διαλονιστής Andrei Rastorguev βρίσκεται ήδη σε εξέλιξηΓια αρκετές σεζόν σε μια σειρά παρουσιάζει αρκετά καλά αποτελέσματα σε διάφορους διαγωνισμούς. Παρά το σχετικά μικρό αριθμό προσωπικών βραβείων, ο 28χρονος αθλητής θεωρείται ένας από τους πιθανούς ανταγωνιστές για τους ηγέτες του παγκόσμιου διαγωνισμού κάθε αγώνα.

Πρόωρη σταδιοδρομία

Αντρέι Ραστογκέγουεβ - βιοθνητής, βιογραφίαο οποίος από την ηλικία των 28 ετών έχει πολλά φωτεινά σημεία, θεωρείται το κύριο αγαπημένο της λετονικής εθνικής ομάδας εδώ και αρκετά χρόνια. Για έναν ντόπιο της πόλης Aluksne, όλα άρχισαν σε νεαρή ηλικία. Κατά τον πρώτο επίσημο διαγωνισμό του, ο Αντρέι Ραστοργκέφ ανακηρύχθηκε σε ηλικία 10 ετών. Το 2005, ο αθλητής άρχισε να εκτελεί σε κατώτερους παγκόσμιους αγώνες, και τον Σεπτέμβριο του 2006 ανέβηκε για πρώτη φορά στο βάθρο, έχοντας κερδίσει τον αγώνα καλοκαιρινής επιδίωξης Ufa.

Αντρέι Ραστογκέεβ Μπιατλλέτ

Ένα και ενάμιση χρόνο αργότερα, ο Ραστοργουέβα παραιτήθηκε καιο αγώνας για το χειμώνα - στη Σλοβακία, τον Ιανουάριο του 2008, ο Andrew ήταν ο πρώτος στο σπριντ, που έγινε ένας από τους τέσσερις διαγωνιζόμενους που δεν έκαναν κανένα χάσιμο. Συνεχίζοντας να δείχνει σταθερά υψηλά αποτελέσματα, στην παγκόσμια ελίτ του βιοαθλοντος, ο Λετονός ήρθε στην εποχή 2008/09 και πραγματοποίησε τον πρώτο αγώνα στο δεύτερο μισό του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Από τον πρώτο διαγωνισμό, ο νεαρός διαγωνιζόμενος αναγγέλλει τον εαυτό του - η ταχύτητα του αθλητή του επέτρεψε να βασιστεί σε επιτυχημένες επιδόσεις, αλλά συχνά πυροβολούσε ο Αντρέι.

Η πρώτη Ολυμπιάδα

Χάρη στην επιτυχία του, ο Andrei Rastorguev πήρεστον κατάλογο των διαστημοπλοίων, που ανακοίνωσε η Λετονία για τους Ολυμπιακούς του 2010 στο Βανκούβερ. Όμως, δεν έχει μεγάλη εμπειρία από τις επιδόσεις σε αγώνες αυτού του επιπέδου, στις προσωπικές αγώνες δεν ανέβηκε πάνω από την 50η γραμμή, και στο ρελέ, έχοντας πάει σε δύο κύκλους ποινής, δεν βοήθησε την ομάδα να δείξει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Βιογραφικό βιοαθλον Αντρέι Ραστοργκέ

Παρά την αποτυχία των Ολυμπιακών Αγώνων,Η εμπειρία που αποκτήθηκε ήταν χρήσιμη για τον Αντρέι. Ήδη από την επόμενη σεζόν έφτασε συχνά στα top 10 και τον Φεβρουάριο του 2011 ήταν ένα βήμα μακριά από το μετάλλιο, καθιστώντας τον 4ο στον ατομικό αγώνα στην ιταλική Ridnaun. το 2014, ο αθλητής είχε σκοπό να επιτύχει μια επιτυχημένη παράσταση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σότσι και, πριν από την κύρια έναρξη της σεζόν, πήγε να προσλάβει ένα έντυπο για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

"Χρυσή Ευρώπη"

Το πρωτάθλημα Continental πραγματοποιήθηκε στην ΤσεχικήΤώρα, και ο Αντρέι Ραστοργκέφ, ένας διδακτορικός που δεν γνώριζε πριν από λίγο την γεύση της επιτυχίας, κατάφερε να κερδίσει δύο προσωπικά βραβεία. Στην ατομική φυλή, η οποία έγινε η πρώτη στο πρόγραμμα των αγώνων, ο Λετονός μπόρεσε να μπει μπροστά από τον Γερμανό βιοαπολογιστή Benedikt. Το μερίδιο ήταν μόλις 0,3 δευτερόλεπτα, αλλά αυτό αρκεί για να κερδίσει ένα χρυσό μετάλλιο. Στην επόμενη κούρσα, στο σπριντ, ο Ραστογκάρεφ εξασφάλισε την επιτυχία του, με δύο μάρκες να χωρίζουν την τρίτη θέση με την αυστριακή Κοματσόμ, που πυροβόλησε καθαρά. Προσπαθώντας να πάρει ένα άλλο μετάλλιο, ο Andrew αποφάσισε να μην πάρει, διατηρώντας τη δύναμη πριν από την κύρια εκκίνηση.

Andrey Rastorguev

Στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σότσι, 26χρονου αθλητήΚατάφερε να αποδείξει τον εαυτό τους - στο τέλος του σπριντ και μαζική ξεκινήσει Lett ήταν στο top 20, και η επιδίωξη ήταν σε θέση να κάνει τη θέση της στην πρώτη δεκάδα, τερματίζοντας στην τελική 9η θέση. Παρά την έλλειψη των μεταλλίων, το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό για Rastorguyeva. Τώρα, η λετονική δίαθλο 28, και μετά το τέλος των Ολυμπιακών Αγώνων δεν ήταν σε θέση να διαρκέσει περισσότερο από ένα μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο, αλλά συχνά αθλητής απόδοσή του έδωσε ελπίδα στους οπαδούς, αυτοπεποίθηση αγωνίζονται για να μπουν στην πρώτη πεντάδα.